Tanečný klub Martico New Age, je už niekoľko rokov veľmi úspešný nielen na slovenskej ale aj na zahraničnej tanečnej scéne. Zisk zlatej medaily na Majstrovstvách Slovenska v disciplíne street dance show formácie pre rok 2016 v Martine umožnilo juniorským tanečníkom z tohto klubu nominovať sa na Majstrovstvá sveta 2016 v Olbii na Sardínii.

Získať titul Majstra Slovenska a následne nomináciu zastupovať našu krajinu na svetových majstrovstvách je jedna vec, ale skutočne vycestovať na medzinárodné podujatie je už náročnejšie. Predstava možného triumfu, ale aj slnka , mora a zábavy “nakopla” tanečníkov, trénerku aj vedenie klubu a nasledoval tréning a systematická príprava, bez ktorej by sa tanečníci určite neodvážili predstúpiť pred medzinárodnú porotu.

marticonewage majstri na sardínií

Prišiel deň „D“ a naša slovenská výprava sa vydala nočnou jazdou na viedenské letisko. Deti plné nadšenia a očakávania dobrodružstva na okamih zabudli na strach a stres z blížiacej sa súťaže. Slnko, more, krásne prostredie uvoľnili napätie a naše tanečníčky si ani neuvedomili, že na ďalší deň tancujú.

marticonewage reprezentovalo na sardínií

V sobotňajšie ráno 17.9.2016 sa zo slnečného pobrežia presunuli do športovej haly Geovillage v Olbii, kde vládla neuveriteľná talianska atmosféra, aj vďaka ktorej sa dievčatá pretancovali do finále. Všetci očakávali finále s napätím, pretože konkurencia bola silná. Naše dievčatá vystúpili na parket plné energie a s úsmevom. Svoju choreografiu TMNT – Ninja korytnačky zatancovali s najväčším nasadením no nik netušil, ako to všetko dopadne, všetko bolo v rukách poroty!

marticonewage ninja korytnačky

Najväčšie napätie vládlo v sále počas vyhodnotenia, keď spomedzi siedmich finalistov vyhlásili výsledky. Skľúčené pohľady tanečníkov plné napätia patria medzi nezabudnuteľné…a započuť umiestnenie slovenského tímu na medailovom mieste! Mnohí z nás mali slzy na krajíčku, nehovoriac o deťoch, ktoré si až vtedy uvedomili, že ich námaha nevyšla nazmar.

majstri sveta marticonewage

Na Majstrovstvách Sveta však za tím Martico New Age nesúťažil len juniorský kolektív. Zastupovala nás aj Veronika Murgašová, ktorá získala nomináciu rovnako z pozície Majstra Slovenska v sólovej disciplíne za choreografiu Zrkadlá. Na medzinárodnom parkete získala 8. Miesto.

veronika murgašová marticonewage

Obrovská vďaka patrí ich trénerke Mgr. Monike Buvalovej, ktorá tanečný kolektív trpezlivo viedla počas celej tanečnej sezóny a taktiež tanečnému klubu Martico New Age pod vedením Mgr. Lucie Kuciakovej. Poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí boli ochotní finančne podporiť svoje deti, sponzorom – všetko organizáciám v našom okrese a samozrejme deťom samým, lebo bez nich by bol náš svet nudný a bezfarebný!

Text: Mgr. Monika Juríková
Foto: Archív MNA

Comments are closed.

Kontakt

Benkova 6

036 01 Martin

IČO: 42069572

Tel: +421 917 601 101

E-mail: lucia.kucia@gmail.com

Inšpirujte sa

Whatch us on Youtube. Sleduj nás na Facebooku