V posledných týždňoch sa tanečníci skupiny Martico New Age zúčastnili dvoch dôležitých slovenských tanečných podujatí. V Leviciach to bola tanečná súťaž Unlimited Dance Cup 2015, ktorý tanečníci navštevujú pravidelne už niekoľko rokov a v Žiline tanečná súťaž Pohyb bez bariér, ktorá spája tanečníkov rôznych štýlov, ale aj tanečníkov so zdravotným postihnutím. Na krkoch sa mladým talentom síce neblýskalo zlato, strieborných a bronzových medailí bolo však dosť. 

V Leviciach sa na strieborných priečkach umiestila tanečná Disco Dance skupina Blue Queens v kategórii A a v kategórii B to bola tiež juniorská Disco Dance skupina Stronger. Ešte jedno finálové umiestnenie chýba týmto dievčatám, aby sa takisto prebojovali do kategórie A.

Veľmi úspešná bola aj Barborka Luhová – detská sólo tanečníčka, ktorá sa spomedzi 20 tanečníčok prebojovala na tretie miesto. Na súťaži v Leviciach nás vo finále zastupovala aj Lejka Szitanková a Simonka Sobkuliaková s Hip-hop duom a sólom.

Bližšie pri Martine, v susednej Žiline bojovali o uznanie poroty dievčatá na súťaži Pohyb bez bariér v mini dance kategórii, disco solo a v kategórii scénické tance. Malá škôlkarka Tamarka Dzúrecová, ktorá je však veľmi šikovná tanečnica, svoje kvality dokázala aj na pódiu a získala striebornú medailu, dlhoročná tanečníčka Ema Schovancová si zase v disco solo disciplíne vytancovala tretie miesto. Na súťaži zastupovala skupinu Martico New Age aj Rebeka Machovčáková, ktorá so scénickou choreografiou Le Chat Noir obsadila štvrté miesto.

Blue Queens so striebornými medailami

Juniorská disco skupina kategórie B - Stronger, v Leviciach strieborná

Radosť bronzovej Barborky Luhovej

Tamarka Dzúrecová - šikovná tanečníčka kategórie mini

Comments are closed.

Kontakt

Benkova 6

036 01 Martin

IČO: 42069572

Tel: +421 917 601 101

E-mail: lucia.kucia@gmail.com

Inšpirujte sa

Whatch us on Youtube. Sleduj nás na Facebooku